четвер, 28 грудня 2017 р.

"Колядує зима"

     " Колядує зима" Узагальнення і систематизація вивченого з теми : "Дієприкметник як особлива форма дієслова"Відкритий урок з української мови у 7-му класі з використанням інтерактивних технологій


Конспект уроку

Тема:  « Колядує зима». Узагальнення й систематизація вивченого про дієприкметник.
Мета уроку:  повторити, узагальнити й систематизувати знання  з теми, розвивати вміння знаходити дієприкметники, дієприкметникові звороти в тексті, правильно виділяти їх на письмі; формувати інформаційну компетентність; виховувати любов до  природи та рідної мови.
Тип уроку: урок  систематизації  та узагальнення вивченого,   виявлення рівня набутих компетентностей.
Форма уроку: урок – гра  із використанням комп’ютерних технологій.
Соціокультурна змістова лінія: «Я і природа»
Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку,роздавальний матеріал,ялинка.
                                                       
Люби природу не для себе, люби для неї.    Вона - це мати. Будь же сином...
                                                                                                   М. Рильський.
Хід уроку
І. Організація класу.
Стали, діти, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
Працюватимем старанно,
Щоб почули у кінці
Що у нашому класі
Учні просто молодці.
ІІ.Установчо – мотиваційний етап.
           1.Вступне слово вчителя. У народі говорять: “Слова щирого вітання дорожчі частування ”. Усміхніться – і до вас прийде радісний настрій. Хочу, щоб ви були впевнені в собі й задоволені собою. А людина тільки тоді може бути задоволена, коли досягає певних успіхів. То ж бажаю вам успіхів на нашому уроці.
2. Сугестивне введення в тему під музику А. Вівальді. (Анто́ніо Лучіо Віва́льді ( 1678 — 1741) — італійський композитор, скрипаль-віртуоз, священик, автор більш як сорока опер, кантат, ораторій, творець жанру сольного інструментального концерту ( текст на слайді).
Звучить музика А. Вівальді.            
                           Фрагмент з циклу «Пори року»   «Зима».
-         Які асоціації викликає у вас ця мелодія?
-         Чи співзвучна вона з вашим настроєм?
-         Яку картинку ви уявили?

понеділок, 25 грудня 2017 р.

Вітаємо переможця!!!

Вітаю переможця ІІ(районного) етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Калениченка 
Ярослава Сергійовича,
учня 7-А класу
за зайняте І місце у конкурсі!
Щиро вітаю з перемогою і бажаю подальших творчих успіхів у вивченні творчості великого генія України Тараса Григоровича Шевченка. Ярославе, вірю, що твої плани, мрії та задуми будуть такими ж успішними, як і твоя перемога у мовному конкурсі. Бажаю нових творчих злетів!

неділя, 10 грудня 2017 р.

"Тричі мені являлася любов..." відкритий урок

 
Відкритий урок у 10 класі. 
Українська література. 
"Тричі мені являлася любов.. (інтимна лірика І.Я.Франка)"


 ІВАН ФРАНКО. ЛІРИЧНА ДРАМА «ЗІВ’ЯЛЕ ЛИСТЯ» - ШЕДЕВР ІНТИМНОЇ ЛІРИКИ

Мета: розкрити нову сторінку творчості І.Франка – інтимну лірику; допомогти учням збагнути красу ліричних віршів про кохання; розвивати образне мислення, здатність співпереживати людським почуттям, вміння учнів досліджувати життєву основу творів, їх художні особливості; навчати поваги до почуттів іншої людини, вміння не образити їх.
Тип уроку: урок-вивчення нового навчального матеріалу.

Вид уроку: урок вільного спілкування.

Обладнання: : святково прибраний клас: композиція з осіннього листя, ваза із хризантемами, столик, застелений серветкою,  портрет поета, книга «Зів’яле листя», на дошці записані тема, завдання уроку; роздатковий матеріал (таблиці), паперові листочки, на ватмані намальоване «дерево кохання»; мультимедійна презентація.
Любов – це кара, це сумна в’язниця,
                                     Бог від якої заховав ключі.
                                                                 П. Сорока
     
ХІД УРОКУ:

І. Організація класу.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

Вступне слово вчителя (на фоні музики )

Як почуєш вночі край свойого вікна,
Що щось плаче і хлипає важко,
Не тривожся зовсім, не збавляй собі сна.
Не дивися в той бік, моя пташко!

Се не та сирота, що без мами блука,
Не голодний жебрак, моя зірко;
Се розпука моя, невтишима тоска,
                                Се любов моя плаче так гірко…