субота, 1 грудня 2018 р.

Вітаємо переможців та призерів конкурсів! Пишаємося вами!

 
Вітаю переможця ІІ (районного) туру Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 

Приходько Ірину Володимирівну !!!
ученицю 10 класу

Бажаю натхнення, здійснення творчих мрій, задоволення від перемоги, самовдосконалення і цілеспрямованого руху вперед!


Щиро вітаю з перемогою!!!
У ІІ (районному) турі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Калениченка Ярослава Сергійовича
учня 8-А класу!

Ярославе, вітаю з черговою перемогою, бажаю натхнення, віри у власні сили, подальших вдалих виступів! Нових творчих злетів!



Вітаю призера
 ІІ (районного) туру Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Марченко Поліну Юріївну
ученицю 5 класу
за зайняте ІІІ місце у конкурсі!

Бажаю і надалі бути такою успішною у вивченні творчості великого Кобзаря!
 Бажаю переможцям та призерам міцного здоров'я, невичерпної творчої енергії, життєвого оптимізму та миру!
Я пишаюся вами!

пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Як я українець, і ти українець,
і він, і вона - як ми всі українці,
то більше не будем ходить навпригинці, 
бо ми - українці, бо ми - українці!
Будем леліяти нашу чудову
мову Бояна, Тарасову мову,
Лесину мову, мову Франкову,
Ліни Костенко і Стусову мову!
Мову, створену в праці і битвах,
в любощах ніжних, у щирих молитвах,
в гніві й сльозах, кайданами окуту,

на чужині в Соловках не забуту.
Нашу Дажбогову, мудру скарбницю,
ту, що ненавидять люто ординці,
ТУ,
без якої ми - не українці. 
                                    (О.Орач) 

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь, гордо всім заявляючи: «Я – УКРАЇНЕЦЬ! Син чи донька цієї землі. Я пишаюся цим, люблю свій народ, свою землю, свою мову!»
 

понеділок, 29 жовтня 2018 р.

Ось і настав день прощання із рідною школою ! 
Закінчилася шкільна пора, пора безтурботного дитинства . Бажаю всім моїм випускникам рівних доріг і попутного вітру. Нехай у їхньому житті буде багато добра, нехай завжди живе у серці любов, а поруч ідуть друзі, які підтримають і допомоуть у скрутну хвилину. Бажаю вдалого старту у доросле життя, успішного пошуку своєї справи і своїх інтересів, підтримки рідних, оптимістичного настрою і світлого щастя. Нехай вони стануть гордістю для своїх батьків! Щасливої дороги!!!






 

неділя, 27 травня 2018 р.

Урок-прощання в 11 класі "Де ти , моя стежино?"


Урок-прощання зі школою в 11 класі
(музика)
Ви незабаром підете в світи,
Десь там іще несходжені дороги.
Чи легко буде ними йти?
Ніхто не знає. Те відомо Богу.

Дитинство ваше – то казкова мить,
Вона більш не повернеться ніколи.
В дорослому житті хай вам щастить.
А буде важко – пригадайте школу.

І відновіть у памяті своїй
Все те, чому вас вчили на уроках
І поза школою колись учителі
Впродовж 11 років.

Немов сіяч у полі клав зерно
Своє учитель вам у ваші душі.
Чи вкоріниться, дасть плоди воно,
А чи байдужість паростки ті всушить?

Учитель. Дорогі діти, шановні батьки і мої колеги учителі! Сьогодні у стінах Зазимської школи ми проведемо наш останній шкільний урок, урок-прощання, урок-життя з такою інтригуючою назвою «Де ти, моя стежино?»
(Мелодія „Не повторяется такое никогда..”)
Любі мої випускники!   Ось і настав той довгожданий хвилюючий момент. Сьогодні у стінах нашої школи для вас востаннє продзвенів шкільний дзвінок. Він сповістив, що ви вже не будете поспішати рано-вранці на шкільний автобус, не стоятимете більше біля дошки, не писатимете контрольні роботи і не виконуватимете домашні завдання, не братимете участі в олімпіадах, конкурсах… Ми з вами підійшли до кінцевої зупинки - «Дитинство». Далі ви прямуєте самостійно, тому що стали зовсім дорослими, а я залишаюся, і мені дуже шкода з вами розставатися.
Невже це все? Закінчено школу і ніколи не буде уроків? Дивне, все-таки, це слово „ніколи”. Буде все: інститут, сім’я, робота, а ось школи  вже не буде і дитинства вже не буде. Дитинство пішло. Воно зникало по краплинці тихо і непомітно, з каліграфічними  літерами першої вчительки,  з коротенькими спідничками однокласниць, з гучними дзвінками, які були дорожчими всіх теорем на світі, із знайомими голосами вчителів, друзів…А за вікном дощ змінювався снігом, а ви списували алгебру, доводили недоведені теореми... Приписували Ньютону зайві закони... і все було чудово. А дитинство зникало...
Давайте ж сьогодні, в останній урок нашого дитинства, спробуємо озирнутися назад – в світле минуле, що називається шкільним життям. На мить повернутися на планету дитинства, де чути кроки вчительки біля дверей, тихе поскрипування крейди , коли пишеш на дошці, шум дощу і запах квітів..












четвер, 1 березня 2018 р.

Районний майстер-клас Ярошинської Л.М.



Майстер-клас Ярошинської Л.М.,

учителя української мови та літератури Зазимського закладу загальної середньої освіти
« Формування в школярів уміння вчитися засобами гуманітарних предметів»
Творчість відкриває в дитячій душі
                                                               ті куточки, в яких дрімають
                                                           джерела добрих почуттів.
                                                                                      В.О. Сухомлинський

21 лютого 2018 року, в Міжнародний день рідної мови, на базі Зазимського закладу загальної середньої освіти відбувся майстер-клас для вчителів української мови й літератури Броварського району на тему: «Формування в школярів уміння вчитися засобами гуманітарних предметів».
 


Метою цього заходу було підвищити рівень професійної компетентності вчителів української мови та літератури для організації й стимулювання учнівської творчості, а також використання інтерактивних засобів навчання на уроках української мови та літератури. Були визначені й сформульовані завдання майстер-класу. Це поглибити знання педагогів про цілі, мету, мотивацію і зміст роботи над розвитком творчих здібностей учнів, сприяти оволодінню вчителями змістом і технологіями інтерактивного навчання, ознайомити з досвідом роботи вчителя української мови та літератури Ярошинської Л.М. щодо сучасних підходів до організації роботи над розвитком учнівської творчості, спонукати педагогів до професійного й особистісного самовдосконалення.

Для створення сприятливого психологічного клімату, комфортної атмосфери директор школи Нохріна Л.І. привітала всіх учасників форуму і презентувала навчальний заклад., а потім озвучила організаційні питання, ознайомила учасників з планом роботи. Було аргументовано мотивацію й визначено актуальність теми майстер-класу.




Наступним етапом роботи майстер-класу стало ознайомлення колег з досвідом роботи вчителя української мови та літератури Ярошинської Л.М. Учасники заходу переглянули мультимедійну презентацію «Інноваційні технології навчання у розвитку творчих здібностей учнів на роках української мови та літератури».

Ярошинська Л.М. запросила гостей на відкритий урок-інсценізацію з української літератури у 9 класі на тему : « Музи Генія» (інтимна лірика Т.Г.Шевченка).





Учитель вміло активізував навчальну, пізнавальну діяльність школярів і керував нею, налаштовуючи учнів на досягнення результату. Урок містив елементи театралізації, супроводжувався мультимедійною презентацією, а учні показали високий рівень володіння матеріалом і прекрасні акторські здібності.

Память потрібна не тільки мертвим, память потрібна насамперед живим, бо народ, осяянний памяттю, безсмертний! Усі запрошені на майстер-клас, стали активними учасниками загальношкільного заходу «Ангели в терновому вінку» (приуроченому до річниці розстрілів на Майдані у лютому 2014 року), яке підготувала Ярошинська Л.М. Усі учасники заходу ще раз пригадали трагічні події зими 2014 року та в скорботі низько схилили голови перед памяттю людей різного віку, яких було жорстоко вбито у мирний , цивілізований час ХХІ століття. Темні часи пройдуть. Буде колоситися хліб. Будуть сміятися діти. Буде жити Україна! І для нас є святим обовязком гідно вшанувати героїв. Щоб ми памятали : хто і за що загинув. Щоб ми не зрадили їх! Герої не вмирають!




На закінчення підведено підсумки роботи семінару-практикуму, який пройшов у творчій атмосфері в формі діалогу, а його учасники отримали багато корисної інформації для розвитку своєї креативної особистості.